ЗАВДАННЯ НА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ТА ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД

1. Розвиток національного виховання дітей на засадах педагогічних ідей Софії Русової.
  2. Формування стресостійкості та життєстійкості учасників освітнього процесу в умовах війни.
  3. Продовжувати формувати мовленнєву та пізнавальну компетентність дошкільників на основі створення сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи.

У ЗАКЛАДІ

·         Проводяться методичні заходи, спрямовані на розвиток творчих можливостей педагогів, виявлення ефективного педагогічного досвіду та участь у його вивченні, узагальненні та впровадження

·         Створюються організаційні умови для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників

·         Поглиблюється методична підготовка педагогів, активно впроваджуються в практику роботи досягнення психолого-педагогічної науки

Різноманітність форм, зміст та дієвість методичної роботи

Методична робота в дошкільному закладі відповідає структурі методичної роботи з педагогічними кадрами. В роботі з педколективом впроваджуються масові (педагогічні ради, семінари, методоб’єднання), групові (семінари-практикуми) та індивідуальні (самоосвіта, курсова перепідготовка) форми методичної роботи.  В дошкільному закладі створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів.
   Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Належна увага приділяється роботі з молодими вихователями. Широко використовуються традиційні інтерактивні форми методичної роботи, особливо під час проведення педагогічних рад, загальних та групових батьківський зборів: круглий стіл, прес-конференції, диспути, дискусії.

Однією з масових форм методичної роботи в закладі є організація виставок, як тимчасових так і постійно діючих. Це виставки дитячої творчості та спільних робіт дітей з батьками. Організація методичної роботи з педагогічними кадрами носить діагностично-прогностичний характер, базується на глибокому аналізі роботи при проведенні навчально-виховного процесу. Діагностування педагогів проводиться систематично за допомогою анкет та діагностичних карт. Цьому питанню постійно приділяється велика увага, що дозволяє вчасно коректувати і надавати методичну допомогу у розв’язанні проблемних завдань і визначенні її форм.

З метою забезпечення якості  освітнього процесу в ЗДО використовуються традиційні та нетрадиційні форми організації навчання педагогічного колективу:

·         педагогічні ради,

·         семінари – практикуми: «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності», «Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку»

·         медико-педагогічні наради,

·         творчі звіти педагогів,

·         майстер-класи,

·         круглий стіл,

·         ділові ігри,

·         вікторини,

·         дискусії,

·         тренінги,

·         консультації,