Тиждень правового виховання
Сучасний стан розвитку суспільства, складний характер політичної та соціально-економічної ситуації в державі вимагають визначити правову підготовку та правове виховання як пріоритетні напрями в освіті.
Загальновідомо, що моральний стан будь-якого суспільства залежить від того, як воно відноситься до своїх дітей. Якщо сьогодні юні громадяни визначаються самостійними особистостями зі своїми правами, то в цьому є велика заслуга сучасних стандартів прав людини, прав дитини, системи правової освіти та правового виховання дошкільників, яка формується в Україні.
Діяльність педагогічного колективу має бути спрямована на виконання Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року, № 992/2001, Національної програми «Діти України», реалізації змісту
Національної доктрини розвитку освіти, забезпечення дотримання конституційних положень, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» інших нормативно-правових документів, які регламентують сучасну освіту.
Серед завдань, які вирішує дошкільний заклад – формування в особі сьогоднішніх дошкільників цвіту нації, конкурентоспроможної особи; створення умов для самовизначення, самовиховання та самореалізації особистості – носія не тільки особистісних, сімейних, а й етнонаціональних, полікультурних, толерантних, громадянських, загальнолюдських цінностей.
Бесіда-розповідь (заняття у другій молодшій групі)
Дата: 15.02.2016
Тема: «Право на ім'я»
Програмовий зміст:
¾ познайомити дітей з правом на ім'я; навчити застосовувати це право в житті;
¾ розвивати і активізувати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас дітей;
¾ розвивати дрібну моторику.
ХІД ЗАНЯТТЯ
¾ Діти, а ви любите казки? Я теж люблю. Хочете я вам сьогодні розкажу ще одну нову казку?
Жив на світі хлопчик, а як звали його, він не знав. Пішов він погуляти на лужок і побачив бичка. «Здрастуй, - сказав хлопчик. - Ти хто?» - «Я бичок, а ти хто?» - «А я хлопчик». - «А як тебе звати?» - запитав бичок. - «Як це звати?» Бичок пояснив: «Як тебе кличе мама, коли потрібно пити молоко?»
«Синочку, сонечко, зайченя!», - сказав хлопчик. - «Скільки ж у тебе імен! А у мене - одне».
У цей час мама бичка, корова, покликала його пити молоко. «Чорниш, - кликала мама-корова, - іди пити молоко!». Бичок поскакав, а хлопчик залишився на лузі. Гуляв він, гуляв і раптом побачив козу. «Здрастуй, - сказав хлопець. - Ти хто?» - «Я коза», - сказала кізка. - А ти хто?» - «А я хлопчик». - «А як тебе звати?» - запитала коза. - «Я не знаю». Раптом хмара накрила сонце і стало темно. «Білочко, - почувся голос, - час повертатися додому!» Це мама-коза кликала доньку-козу від дощу сховатися в будиночку.
Залишився хлопчик один. Сумно йому стало. Раптом чує: «Петрику, синочку, сонечко моє, повертайся швидше додому, скоро дощик почнеться!». Це мама хлопчика шукала його на галявині. Зрозумів тут хлопчик, як його звуть, і побіг до мами.
¾ Як хлопчика звали? (Петрик)
¾ Як ще його мама називала? (Сонечко моє, синочку, зайченя)
¾ А ви не забули, як вас звуть?
· Гра з м'ячем «Назви своє ім'я».
¾ А чи знаєте ви хто вас назвав такими красивими іменами? (Мама, тато)
¾ У кожної людини є своє ім'я, так як кожна людина (дитина) має право на ім'я.
¾ А з ким ви живете у будинку? (З мамою, татом...) - Це і називається «сім'я».
· Пальчикова гра «Сім'я»
¾ До нас хтось прийшов (знаходимо ляльку), як ви думаєте як її звуть!?
(діти називають передбачувані імена).
¾ Вона хоче з вами погратися в гру «Ау».
¾ Малята, про кого ми сьогодні слухали казку? Як звали хлопчика?
Висновок: Кожна людина має право на те, щоб її називали по імені, щоб у неї були мама і тато, які її дуже люблять.